W zeszłym tygodniu zakończyliśmy nasz kiermasz mundurkowy. Bardzo serdecznie dziękujemy za tak pozytywny odzew i szczodrość! Zebraną kwotę - prawie 3000 złotych!!! - przekazaliśmy p. Karolinie Zagórskiej na SKW. Mamy nadzieję, że wszystkie mundurki będą się dobrze nosić! Dziękujemy pani Magdzie Szczuckiej i Radzie Rodziców za pomoc w organizacji kiermaszu. Zapraszamy do naszych kolejnych akcji!
Rada Uczniów (14.09.2021)

Polecamy Wam wykład Uniwersytetu Dzieci
Wykład dla młodzieży 14-16 lat
Uwaga: na to spotkanie gościnnie zapraszamy także młodzież w wieku 12-13 lat
Tytuł: Czy życie na Ziemi wzięło się z kosmosu? Poznajemy tajniki astrobiologii.
Kiedy? 15 czerwca o 18:00
Prowadzący: dr Takao Ishikawa
Link do zapisów: KLIK

Skąd pochodzimy? Jak znaleźliśmy się na naszej planecie? Te pytania nurtują naukowców od zarania dziejów. Przez tysiąclecia stanowiły jedną z największych, niemożliwych do rozwiązania zagadek. Naukowcy stawiali różne hipotezy i je testowali, a badania nad tym problemem przyspieszyły po założeniu w 1958 r. NASA, w której postanowiono rozpocząć szeroko zakrojone wysiłki, aby dowiedzieć się, w jaki sposób rozwinęło się życie na Ziemi oraz jak szukać oznak obecności innych form życia poza nią.

Jedna z wielu teorii dotyczących początków życia na Ziemi zakłada, że nasze istnienie zapoczątkowały procesy zachodzące niekoniecznie na naszej planecie. Poprzez zrozumienie chemicznego składu Wszechświata oraz istot żyjących na Ziemi, zebrano informacje, które pozwalają naukowcom przeanalizować i wyjaśnić nasze pochodzenie. Podczas wykładu dr Takao Ishikawa, jeden z założycieli Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego, opowie nam o przełomowych osiągnięciach astrobiologii z ostatnich lat. Na naszych oczach przekształci część z wszechobecnych mitów Sci-Fi w fakty, poparte wieloletnimi badaniami. I oczywiście zdradzi nam odpowiedź na nurtujące nas pytanie: czy życie na Ziemi wzięło się z kosmosu? Do zobaczenia!

Wydarzenia odbędą się na platformie Clickmeeting. Równocześnie będziemy je transmitować na naszym - Facebooku Uniwersytet Dzieci, gdzie nagrania pozostaną. Jeśli więc nie pasuje Wam termin spotkania z naukowcem - nic straconego, obejrzycie je z dzieckiem w dowolnym momencie :
Uwaga! Wykłady otwarte to oferta niezależna od realizowanego programu studiów w bieżącym roku akademickim 2020/21. Są one dodatkową aktywnością, którą proponujemy wszystkim dzieciom i nastolatkom.

Rada Uczniów (10.06.2021)

Drogie Koleżanki, drodzy Koledzy, szanowni Rodzice!
Rada Uczniów zaprasza serdecznie do zabawy - rodzinnej gry miejskiej. Potrzebna będzie mapa i karta pytań. Waszym zadaniem jest znalezienie odpowiedzi na pytania i zaznaczenie na mapie brakujących numerów - lokalizacji (część już jest zaznaczona). Mapa i karta z pytaniami jest do pobrania TU lub w sekretariacie GASP. Instrukcja do gry TU.
Podczas zabawy można pospacerować (pobiegać) po starówce - rozruszać się po tygodniach w domu, pozwiedzać nieoczywiste zakątki, zdobyć ciekawe informacje i wesoło spędzić czas w rodzinnym gronie! Same plusy! Pogoda coraz lepsza, kawiarnie i lodziarnie już otwarte, więc RUSZAJCIE W DROGĘ!
Grę dla RU i dla Was przygotował nasz radny Wojtek z 6b wraz z bratem Maćkiem z 7b. Dziękujemy i zapraszamy!
Ps.: Po zabawie zapraszamy do sekretariatu po nagrody. Oczywiście w godzinach pracy szkoły.

[MAPA]

[INSTRUKCJA]

[KARTA PYTAŃ]

Rada Uczniów (21.05.2021)