Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa przystąpiła w roku szkolnym 2020/2021 do programu mLegitymacja szkolna.

mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie. Pełnoprawny, bezpieczny i nowoczesny dokument poświadczający wszystkie uprawnienia uczniów, m.in. do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych. Jest także podstawą do otrzymania innych, przysługujących uczniom, zniżek.

Państwa dzieci mogą z niej korzystać w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z "tradycyjnych" dokumentów. Nie tylko w trakcie kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece czy zakupie biletów do kina.
mLegitymacja jest zawsze pod ręką bo jest w smartfonie (mogą ją zainstalować również rodzice). Jest zaszyfrowana i zabezpieczona silnym hasłem lub biometrią z PIN-em.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności "tradycyjnej" legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana.

W związku z tym, iż nasza szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja, uczniowie Państwa szkoły mają możliwość bezpłatnego korzystania z Generatora Zdjęć do mLegitymacji.

Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji. Fotografię do mLegitymacji można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzeba to smartfon. Należy załadować zdjęcie ze swojej galerii lub wykonać nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie trzeba martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycie głowy.

Fotografia do mLegitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

  • osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu
  • twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto
  • oświetlenie twarzy powinno być równomierne

Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi.

Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć:

  • należy wejść w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystać z linku https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji
  • następnie wcisnąć żółty przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybrać fotografię zapisaną na smartfonie,
  • następnie wcisnąć przycisk z napisem “Pobierz”,
  • oraz zapisać zdjęcie na urządzeniu, z którego uczeń korzysta.

Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji, którą uczeń będzie się identyfikował.

Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

Wszystkie informacje o projekcie znajdziecie Państwo pod adresem https://ose.gov.pl/mlegitymacja-szkolna.