W ramach realizowanego przez nas projektu uczniowie zmierzyli się z nakręceniem filmów o tematyce matematycznej. Zadanie nie było łatwe, gdyż od pomysłu do realizacji autorzy przeszli daleką drogę. To ciekawe doświadczenie nie tylko pokazało, jak ciekawa jest matematyka, ale nauczyło twórców wytrwałości w dążeniu do celu, planowania kolejnych etapów pracy oraz poszerzania i uzupełniania brakujących kompetencji. Ostatecznie powstało 25 filmów pokazujących matematykę w różnych aspektach życia i nauki szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych.

Anna Olszewska (29.01.2018)

W ramach realizowanego przez nas projektu zaprosiliśmy uczniów na nocowanie z grami planszowymi. "Zbyt ciekawie, by spać, czyli nocny maraton gier planszowych" był pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w naszej szkole. Pierwszym, ale zapewne nie ostatnim! Zabawa była fantastyczna :) Amatorzy gier planszowych, zarówno ci wprawieni, jak i zupełnie początkujący, godzinami rywalizowali o zwycięstwo w poszczególnych rozgrywkach. Niektórzy nawet spróbowali konstruowania gier według własnych pomysłów. Ponad czterdziestu uczniów naszej szkoły przekonało się, jak łatwo i przyjemnie można doskonalić umiejętności niezbędne w nauce i w codziennym życiu. Dzięki fundacji mPotega zakupiliśmy wiele ciekawych gier, które na długo pozostaną w naszej podręcznej biblioteczce.

Anna Olszewska (02.12.2017)

Mistrzostwa szkoły w meczach matematycznych to doskonała forma nauki matematyki połączona ze zdrową rywalizacją i zabawą. W roku szk. 2017/2018 zaprosiliśmy do udziału drużyny ze wszystkich klas 5-7. Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniliśmy zwycięzców meczów matematycznych.
W kategorii klas piątych bezkonkurencyjna okazała się 5a. Wśród klas szóstych najlepsza okazała się klasa 6c, zaś w kategorii klas siódmych zwyciężyła klasa 7c. Dziękujemy wszystkim za włożony wysiłek i wspólną zabawę.
Gratulujemy zwycięzcom, na których czekają cenne nagrody.

[mecze matematyczne kl.5]
[mecze matematyczne kl.6]