Anna Klimek (27.04.2018)

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Droperki przygotowały dla uczniów naszej szkoły informacje dotyczące wody na świecie oraz kropelki, na których chętni i dbający o wodę uczniowie zapisali swoje imię. Była to swoista deklaracja nowych, „ wodnych  ambasadorów” naszej szkoły. Pod koniec dnia z wszystkich kropelek utworzyliśmy na szkolnych korytarzach napisy. Mam nadzieje, ze dzięki temu każdego dnia będziemy pamietać o naszym zobowiązaniu!

Anna Klimek (28.03.2018)

Skąd się bierze woda w naszych domach? Co się dzieje z zużytą w naszych gospodarstwach wodą? Czy ponownie  wraca do obiegu? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy podczas naszych ostatnich spotkań. Dopełnieniem poszukiwań było przejście  ścieżką wodną zlokalizowaną nieopodal jednego z ujęć wody pitnej w pasie nadmorskim „ Czarny Dwór”. Efektem naszej pracy było stworzenie plakatów informacyjnych, z którymi można zapoznać się w sali przyrodniczej.

Anna Klimek (16.03.2018)