Kamishibai to teatr obrazkowy, stworzony przez uczniów GASP klasy II i III na zajęciach terapii pedagogicznej, na podstawie książki R. Bonilla "Jakiego koloru są buziaki?". Następnie teatrzyk został zaprezentowany przez twórców podczas warsztatów w klasach 0 i I. Wspólnie zastanawialiśmy się, kto daje nam buziaki, jak się wtedy czujemy, po co dajemy komuś buziaka oraz dlaczego każdy z nas wyobraża sobie kolor buziaka inaczej. Czy to źle?
Efekty pracy uczniów GASP z teatrem Kamishibai to przepiękne, kolorowe serca, będące
odpowiedzią na intrygujące pytanie "Jakiego koloru są buziaki?"
Wysyłamy buziaki!

Justyna Bieńkowska - pedagog, terapeuta pedagogiczny, Michalina Biedrzycka - pedagog, terapeuta pedagogiczny (kwiecień 2018)

Kwiecień w GASP  to czas dużej ilości badań diagnostycznych uczniów, którzy doświadczają rozmaitych trudności w uczeniu się. Diagnoza psychologiczna to przede wszystkim określenie poziomu ogólnych zdolności intelektualnych dziecka. Dzięki wynikom ilościowym możemy określić, jak dany uczeń wypada na tle swoich rówieśników.
Drugim niezwykle ważnym wynikiem badania są dane jakościowe. Pozwalają one na określenie tego, jak uczeń radzi sobie z rozwiązywaniem stawianych przed nim problemów. Z jakich strategii korzysta, czy potrafi odpowiednio zaplanować i zorganizować swoje działanie. Na ile potrafi utrzymać koncentrację na wykonywanym zadaniu. Czy jego działaniu towarzyszy pewność siebie, czy wymaga większego wsparcia.
Te informacje mogą okazać się pomocne rodzicom i nauczycielom w odpowiednim wspieraniu bardzo skomplikowanego procesu, jakim jest uczenie się.

Artur Lewandowski – psycholog (10.05.2018)

W kwietniu najmłodsi uczniowie brali udział w warsztatach dotyczących współpracy w klasie. Była to świetna okazja, żeby porozmawiać o tym, co sprawia, że czujemy się dobrze w swoim towarzystwie i dzięki czemu możemy na sobie polegać, a także czego lepiej unikać.  Oprócz dyskusji mieliśmy okazję wypróbować zdobyte umiejętności w klasowych zabawach rozwijających współpracę.  Przyjazna atmosfera i dobre humory sprzyjały zdobywaniu cennej wiedzy.

Katarzyna Bienias – psycholog (8.05.2018)