Z okazji Ogólnopolskiego Święta Głośnego Czytania na zajęciach terapii pedagogicznej w GASP zajmowaliśmy się wspólnym czytaniem książek i omawianiem ich w zaciszu Kącika Czytelniczego.  Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych pozycjach książkowych, wymieniali się tytułami oraz wrażeniami z przeczytanych dzieł literackich. Kolejnym etapem „świętowania” było stworzenie wspólnie z uczniami, nauczycielami oraz pracownikami Poradni, Rankingu Książek Kochanych
Poniżej zamieszczona została lista z wszystkimi tytułami, które zostały polecone oraz wyszczególnione zostały trzy pozycje, które zdobyły największą ilość głosów. Jednogłośnie wygrał „Harry Potter” J. K. Rowling, który pozwala przenieść się uczniom do Szkoły… Magii i Czarodziejstwa i przeżywać z bohaterami niezwykłe historie.  Na liście pojawiło się kilka lektur szkolnych - między innymi „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren  czy „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery, jednakże w znacznej większości proponowane książki są spoza kanonu lektur. Świadczy to o tym, że Nasi uczniowie w wolnym czasie czytają książki, co bardzo Nas cieszy:)
W bibliotece szkolnej GASP znajduje się część tytułów z zaprezentowanej listy. Zachęcamy do zapoznania się!

Justyna Bilska- pedagog, terapeuta pedagogiczny, Michalina Biedrzycka- pedagog, terapeuta pedagogiczny (październik 2017)

Pierwszy tydzień zajęć terapii pedagogicznej odbył się pod hasłem Dnia Kropki, który stanowi święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Tytułowa kropka zapoczątkowała uświadomienie sobie przez dzieci swoich mocnych stron oraz talentów, które następnie zostały przez nie zilustrowane. Podczas zajęć nie zabrakło aktywności rozwijających spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Doszliśmy do wniosku, że wokół nas jest wiele kropek… wystarczy je tylko umieć dostrzec. Mocne strony ma każdy. Nasze dzieci z pewnością mają ich dużo! :)

Justyna Bieńkowska - pedagog, terapeuta pedagogiczny, Michalina Biedrzycka - pedagog, terapeuta pedagogiczny (wrzesień 2017)

We wrześniu, w ramach akcji „Poradnia jest blisko”, poprowadziłyśmy warsztaty Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W zajęciach brali udział uczniowie z klas 0 - 1 GASP oraz ich rodzice. Spotkanie miało pozytywnie wpłynąć na rozwijanie sfery społeczno – emocjonalnej uczestników. Uczyliśmy się przede wszystkim współpracy i wzajemnego zaufania. Warsztaty były podzielone na trzy zasadnicze części: pierwsza z użyciem kocyków, druga z chustą animacyjną oraz trzecia – relaksacyjna. Rodzice wraz z dziećmi wykazali się dużą otwartością, odwagą oraz poczuciem humoru. Jest nam niezmiernie miło, że mogłyśmy w tak kreatywny sposób rozpocząć kilka wrześniowych poranków.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie. Zachęcamy do  powtarzania poznanych zabaw w domu. Jest to  świetna forma spędzania wolnego czasu z dzieckiem.

opinie uczestników warsztatów

Anna Korwel – logopeda, pedagog, Małgorzata Kostecka – logopeda (wrzesień 2017)