Wakacje to czas odpoczynku od zajęć szkolnych, ale nie jest dobrze robić  przerwę sobie w terapii logopedycznej. Dlatego zachęcam do wykonywania codziennie przez 15 minut ćwiczeń, podzielonych na 3 odcinki czasowe.  To tylko kilka minut trzy razy dziennie dobrej zabawy, a przy okazji ćwiczeń artykulacyjnych.

Propozycje:
1.    Dmuchanie baniek mydlanych.
2.    Dmuchanie przez słomkę zanurzoną w kubku z wodą ( twz wulkan).
3.    Lizanie lodów i lizaków.
4.    Nadmuchiwanie balonów.
5.    Oblizywanie buzi po smakołykach.
6.    Przeżucie kilku żelków misiów.
7.    Udawanie dźwięku karetki ( e-o e-o).
8.    Bzyczenie jak pszczoła.
9.    Udawanie konika (kląskanie),
10.    Uśmiechanie się od ucha do ucha!

Prawda, że miłe ćwiczenia? :)

Udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Kamila Posobkiewicz- logopeda (03.07.2019)

W dniach 28 maja i 4 czerwca w Gdańskiej Autonomicznej Szkole Podstawowej odbyły się warsztaty integracyjne dla najmłodszych, nowych uczniów, którzy od września rozpoczną edukację w naszej szkole. Pracownicy Poradni przygotowali dla dzieci warsztaty, które były świetną okazją, aby lepiej się poznać. Uczestnicy uczyli się (jakże ważnej w życiu) współpracy. Było głośno i bardzo radośnie. Wszystkim uczestnikom spotkania życzymy udanych wakacji! Widzimy się niedługo!

Anna Korwel – logopeda, Michalina Biedrzycka – pedagog, Justyna Bilska – pedagog, Agnieszka Gurzyńska-Ellwart – psycholog, Barbara Darmorost – pedagog, Karolina Muszyńska – psycholog, Katarzyna Topór – psycholog, Anna Zdolska-Wawrzkiewicz – psycholog, Aneta Mielcarska – pedagog, Agnieszka Wiankowska – psycholog (maj/czerwiec 2019)

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Uczniowie będą mieć więcej wolnego czasu i często będą spędzać też więcej czasu w Sieci. W związku z tym w maju w dwóch klasach piątych rozmawialiśmy o jasnych i ciemnych stronach Internetu. Omawialiśmy na podstawie krótkich filmów edukacyjnych zagrożenia, jakie możemy spotkać w Sieci. Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w dyskusji. Po omówieniu niebezpieczeństw czyhających w Sieci wspólnie formułowaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Agnieszka Wiankowska - psycholog (maj 2019)