20191014_103833.jpg

Klasa 3b z okazji Dnia Nauczyciela zaprosiła swoją wychowawczynię na jesienny spacer! Lubimy takie prezenty!

[galeria]

 

Dorota Mosiewicz (14.10.2019)

W dniu 24 września klasy pierwsze udały się na swoją pierwszą wrześniową wycieczkę. Tego dnia pogoda była wyśmienita. Ruszyliśmy pełni humoru i ciekawości. Nasze spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania Muzeum Żuławskiego, gdzie usłyszeliśmy o płaskich jak stół Żuławach, wiatrakach i domach podcieniowych. Tam poznaliśmy również historię chleba… a po chwili w dawnej Mleczarni Szwajcara Leonharda Kriega sami już piekliśmy pyszne bułeczki na zakwasie i własnoręcznie wyrabialiśmy masło i ser. Stół z własnoręcznie przygotowanymi produktami wyglądał bardzo smakowicie.

Świeży pachnące bułki z masłem i serem to podstawa. Najedzeni i pełni energii rozpoczęliśmy zabawę na placu zabaw. To był naprawdę piękny dzień.

[galeria]

Anna Hoffman (05.10.2019)

3 października br. klasy trzecie pojechały na wycieczkę do Szwajcarii….. Kaszubskiej. Najpierw pojechaliśmy do Stryszej Budy. Tam czekał na nas ogrom atrakcji: zwiedzanie z przewodnikiem Parku Miniatur , Świata Bajek, leśnego Parku Gigantów, Parku Gracika z przepięknymi autami, kilka placów zabaw, labirynt, salon śmiechu, dom strachu oraz pyszny obiadek i sklepik z pamiątkami z regionu. Pomiędzy parkami poruszaliśmy się zabawną ciuchcią. W drodze powrotnej zaplanowaliśmy odwiedzenie Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie. Nawiedziliśmy zarówno zabytkowy kościół szachulcowy z cudowną figurą Matki Boskiej Sianowskiej, jak i pięknie położony ołtarz polowy i okalające go stacje drogi krzyżowej. Mimo zapowiadanych deszczy – cały czas świeciło nam słońce, a zachmurzyło się dopiero, gdy opuszczaliśmy Sianowo. Ciekawe, czyż nie?:)

[galeria]

Joanna Zielińska (05.10.2019)