Dzięki Państwu Pellowskim, rodzicom Weroniki, uczennice i uczniowie klasy 2a mieli okazję piec pierniki w gościnnych progach Galerii Handlowej Madison. Na swoich stanowiskach, przyodziani w profesjonalne koszulki i czapki rozwałkowywali ciasto, wycinali, a na koniec ozdabiali pierniczki. Zabawa była przednia, a efekty pracy znakomite. Finałem pobytu był pyszny poczęstunek, który dzieci zjadły z dużym apetytem. Pieczenie pierników minęło w miłej atmosferze. Dziękujemy za zajęcia. Zapraszam do galerii zdjęć.

Bożena Megger (15.01.2020)

Uczniowie klasy 2a wzięli udział w warsztatach „Dalekomorskie podróże” w wydziale zabaw Europejskiego Centrum Solidarności. Podczas zajęć pracowaliśmy z mapą i dowiedzieliśmy się: Co mają wspólnego Ziemia i jabłko? Co to jest mapa i czym różnią się od siebie kontynenty? Od kiedy budowane są statki i czy istnieją morskie autostrady?  Po zajęciach dzieci wyszalały się w wydziale zabaw, gdzie wiele mobilnych stanowisk łączyło zabawę z nauką. Na początku największą popularnością cieszyła się pneumatyczna poczta, a potem zwyczajnie radość i korzystanie z placu zabaw. To było udane przedpołudnie! Zapraszam do galerii zdjęć.

Bożena Megger (16.01.2020)

Uczniowie klasy 2a na zaproszenie pani Magdaleny Oset, mamy Mai, wybrali się na Uniwersytet Gdański, do Instytutu Biologii. W holu wydziału widzieliśmy szkielet płetwala zwyczajnego, zwanego potocznie finwalem, drugiego co do wielkości zwierzęcia na Ziemi oraz akwarium z pielęgnicami z jeziora Malawi zwanymi pyszczakami. Dowiedzieliśmy się, że znane są gatunki ukrywające młode osobniki w jamie gębowej w razie zagrożenia. Następnie zobaczyliśmy Formikarium z mrówkami farmerkami. Największe wrażenie zrobiły na nas Muzeum Inkluzji w bursztynie oraz Paludarium biotopowe TEPUI, które odzwierciedla warunki gór stołowych występujących w sercu wenezuelskich wiecznie zielonych lasów równikowych. W Herbarium zobaczyliśmy Zielnik Uniwersytetu Gdańskiego, który ma za zadanie archiwizować, utrzymywać i udostępniać zgromadzone materiały botaniczne, lichenologiczne i briologiczne. Zbiory liczą obecnie 150 000 okazów zielnikowych, które dokumentują przede wszystkim rośliny naczyniowe Polski Północnej.

Zwiedziliśmy pomieszczenia dydaktyczne i laboratoryjne Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody. Obejrzeliśmy laboratorium molekularne, chromatograficzne oraz fotochrom. To były interesujące i pouczające zajęcia. Bardzo dziękujemy! Zapraszam do galerii zdjęć.

Bożena Megger (13.01.2020)