3 października w Bibliotece GSA gościliśmy autorkę książek dla dzieci Elżbietę Pałasz. Pisarka spotkała się z uczniami i uczennicami klas pierwszych i drugich GASP. Elżbieta Pałasz opowiedziała dzieciom o pracy pisarki i przeczytała im fragmenty swoich książek. Dużo emocji wzbudziły szkolne przygody bohaterów („Szkoła dla początkujących”). Uczniowie mogli się też przenieść do niesamowitego świata zwierząt („Mały rudzik i wielka przygoda”). Na koniec młodzi czytelnicy mieli okazję wziąć udział w historii o strasznym smoku, pobudzając swoją wyobraźnię kolorowymi rekwizytami.

Karolina Zagórska, Karolina Robak, Paweł Niesiołowski (18.10.2017)

Hallo, ¡Hola! Gaspowicze!
Dnia 16 listopada 2017 rusza nowa edycja konkursu "Co Trzy Głowy To Nie Jedna". Międzyklasowa rywalizacja toczyć się będzie tym razem w obszarze muzycznym. Zgodnie z maksymą, że "śpiewać każdy może ...", niekoniecznie solo, a w duecie czy trio, dajemy Wam możliwość wykazania się swoimi talentami językowo-wokalnymi.
Poniżej instrukcja, jak przygotować się do konkursu, jak wypaść, by pozostać niezapomnianym i jakie kryteria zadecydują o Waszym zwycięstwie. A nagroda dla całej klasy czeka...!

Krok 1: Dnia 12 października br. (czwartek) odbędzie się losowanie. Każda klasa losuje, w jakim języku wykona piosenkę: po niemiecku lub hiszpańsku.

KROK 2: Klasa wspólnie wybiera piosenkę, którą zaprezentuje. Mogą to być znane z list przebojów, jak również mniej znane, ale "wpadające w ucho" utwory. Zespół klasowy ustala, kto wykona piosenkę (min. 3 osoby, im więcej osób z klasy zaangażuje się w wykonanie, tym lepiej).

KROK 3: Ścieżkę dźwiękową (podkład muzyczny bez tekstu) należy dostarczyć do 9 listopada br. (pendrive, CD) do nauczyciela jęz. obcego uczącego daną klasę.

KRYTERIA OCENY:
•    walory artystyczne (choreografia, charakteryzacja, jakość wykonania)
•    zaangażowanie klasy
•    poprawność językowa
•    dyscyplina całego zespołu klasowego podczas występów
•    oryginalność wykonania

Zapraszamy!
Nauczyciele języka hiszpańskiego i niemieckiego (11.10.2017)