W dniach 9-11 grudnia 2019r. na terenie biblioteki realizowano I część warsztatów, związanych z tworzeniem tzw. SKETCHNOTEK czyli notatek wizualnych. Podczas zajęć pani Anna Mionskowska wyjaśniała uczniom wpływ i znaczenie rysunku na utrwalanie wiedzy i jej zapamiętywanie. Uczniów najbardziej zaintrygowało to, że nawet zwykłe bazgranie w czasie słuchania wykładu przekłada się na znaczne zwiększenie ilości zapamiętywanej treści. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, że dodanie koloru do rysunku pobudza mózg i pozwala szybciej opanować określony zakres wiedzy. Podczas zajęć sami uczniowie byli obiektem swoistego eksperymentu. Na początku warsztatów, razem z prowadzącą, wykonywali zestaw rysunków, jako wprowadzenie do tematu „Każdy umie rysować”. Pod koniec zajęć pani Mionskowska poprosiła o odtworzenie obrazów, ich kolorów i usytuowania w przestrzeni. Prawie wszystkim uczniom udało się wiernie odtworzyć rysunki wykonane na początku warsztatów. Nasze mózgi lubią obrazy, kolory i dziwaczne kształty. W lutym odbędzie się 2 część warsztatów. Tym razem uczestnicy będą uczyć się tego, w jaki prosty, graficzny sposób oddać najważniejsze treści lekcji.

[galeria]

Anna Mionskowska (12.12.2019)

Już  po raz drugi uczennice i uczniowie klasy 1a mieli okazję piec pierniki w gościnnych progach restauracji „Swojski smak”. Na swoich stanowiskach, przyodziani w profesjonalne rękawiczki rozwałkowywali ciasto, wycinali, a na koniec ozdabiali pierniczki. Zabawa była przednia, a efekty pracy znakomite. Te miłe chwile wprowadziły nas w bożonarodzeniowy nastrój, który miejmy nadzieję będzie nam towarzyszył, aż do samych Świąt. Finałem pobytu w „Swojskim smaku” był pyszny obiad, który dzieci zjadły  z dużym apetytem.

[galeria]

Lidia Piotrowska (02.12.2019)

W miniony piątek uczennice i uczniowie kl. 1a samodzielnie przygotowali pyszne i zdrowe kanapki. Postanowili rozdać je  nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Okazało się, że wielu poczęstowanym osobom  dały one energię i siłę na całe przedpołudnie dlatego wspólnie nazwaliśmy te kanapki – „kanapkami mocy”!  Cieszymy się, że pomogliśmy i polecamy się na przyszłość.

[galeria]

Lidia Piotrowska (02.12.2019)