Serdecznie polecam poniższy artykuł wszystkim, którzy lubią w twórczy sposób spędzać czas ze swoim dzieckiem. W treści znajduje się wyjaśnienie jak stymulacja motoryki małej powiązana jest z rozwojem mowy.
Anna Korwel - logopeda, pedagog (14.06.2018)

przekierowanie do polecanej treści

 

(źródło grafiki: http://www.logopediapraktyczna.pl/poprzez-zabawy-angazujace-paluszki-raczki-rozwijac-mowe-dziecka-rysowanie-piasku/)

Zbliża się czas urlopowy. W wolnej chwili warto zapoznawać się z literaturą, dzięki której można rozwijać świadomość rodzicielską i poszerzać  wiedzę o wychowaniu dzieci. W tym celu polecam artykuł, zawierający listę konkretnych  pozycji książkowych.

http://www.blogojciec.pl/dzieci/7-najlepszych-ksiazek-o-wychowaniu-dzieci-ktore-trafilem-ktore-polecam/

 

Katarzyna Bienias - psycholog (09.06.2018)

Jednym z najważniejszych zadań do wykonania przez dziecko jest zabawa. Nie mam tu na myśli zabaw z wykorzystaniem tabletu, czy komputera, a zabawę na świeżym powietrzu.
Zabawy podwórkowe są niezwykle ważne w rozwoju poznawczym dziecka.Wśród rówieśników dziecko uczy się prawidłowych zachowań międzyludzkich, współpracy, zdrowej rywalizacji, staje się zaangażowane i kreatywne. Spędza wartościowo czas, który ma ogromne znaczenie dla jego zdrowia zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.  Kluczową wartością zabaw podwórkowych jest rozwój integracji  funkcji percepcyjno-motorycznych, odpowiedzialnych za sukcesy edukacyjne dziecka.
 
Zachęcam do zapoznania się artykułami zawierającymi  przykłady wartościowych aktywności, które z pewnością są Państwu znane z czasów dzieciństwa.
 

https://dziecisawazne.pl/oddajmy-dzieciom-podworka/

Justyna Bieńkowska - pedagog, terapeuta pedagogiczny (07.06.2018)

Podkategorie