Rozwijanie motywacji wewnętrznej u dzieci to proces, który wymaga zaangażowania dorosłych.To, czy rodzice sięgają po narzędzia motywacji zewnętrznej, czy starają się motywować swoje dziecko wewnętrznie, przekłada się na jego postawy, nastawienie, a także determinuje jego zachowania.

Artykuł zawiera praktyczne wskazówki dotyczące wzmacniania motywacji wewnętrznej, a zarazem rozwijania w dziecku  poczucia satysfakcji, radości i zadowolenia z wykonywanych czynności.

http://dziecisawazne.pl/wspierac-motywacje-wewnetrzna-dziecka/

Justyna Bieńkowska-pedagog, terapeuta pedagogiczny (07.02.2018)

Twoje dziecko ma kłopoty z koncentracją, pisaniem, czytaniem? A może zauważasz nadpobudliwość psychomotoryczną? Za te objawy może być odpowiedzialne zaburzenie lateralizacji. Przeczytaj, jak rozpoznać objawy. Dowiedz się także jak kształtuje się dominacja ręki oraz w jaki sposób i kiedy powinna być ustalona.

https://www.dziecirosna.pl/przedszkolak/rozwoj/lateralizacja_zaburzenia_i_ich_skutki.html

Michalina Biedrzycka- pedagog, terapeuta pedagogiczny (05.02.2018)

Dla dzieci rozwód rodziców to doświadczenie często niezrozumiałe, niosące za sobą stratę, zawsze trudne. W sytuacji kryzysu relacje między rodzicami są bardzo napięte, przez co zdarza się, że potrzeby dzieci mogą pozostać niezauważone, bądź działając w stresie, można niewłaściwie zareagować na ich trudności.  Polecam artykuł zawierający wskazówki jak zadbać o dziecko podczas rozstania.

 

https://charaktery.eu/artykul/gdy-rodzice-sie-rozwodza-7786

 

Katarzyna Bienias- psycholog (01.02.2018)

 

Podkategorie