Nasza ostatnia wycieczka SKKT odbyła się 14 kwietnia.
Spotkanie zaczęliśmy od pójścia na Biskupią Górkę , tam mogliśmy podziwiać piękna panoramę Gdańska. Walory widokowe, ciekawa historia to potencjalne atuty Biskupiej Górki. To wzgórze leżące na skraju Wyżyny Gdańskiej i górującego nad centrum Gdańska od strony zachodniej. Sama nazwa Biskupiej Górki wywodzi się od właściciela tego terenu biskupa włocławskiego.
Następnie przeszliśmy przez osiedla Zaroślak i Podgórze. Tam obejrzeliśmy kościół Menonitów . Ciekawa zabudowa obu osiedli po odrestaurowaniu może stworzyć ciekawy zakątek Gdańska, zwłaszcza, że pobliski kanał Raduni ma pięknie odremontowane brzegi.
Po drodze oczywiście nasza wycieczka nie ominęła budki z lodami, a że pogoda była przepiękna, słoneczna następnym naszym punktem wycieczki był piknik na bastionach obronnych.
Na każdym z bastionów umiejscowiono kiedyś odpowiednio przygotowane stanowiska artyleryjskie i obserwacyjne, jak również zamaskowane i zabezpieczone magazyny amunicyjne.
Po wojnie teren ten zaczął popadać w ruinę . Dziś bastiony to doskonałe miejsce do odbycia rodzinnych spacerów . Możemy tu również podziwiać liczne gatunki ptaków, wielowiekowe drzewa oraz krzaki głogu, które zasadzone zostały przez wojska pruskie jako żywopłot obronny.
Nasza ostatnia wycieczka SKKT zakończyła tegoroczny plan zwiedzania.
Za miesiąc czeka nas pożegnalny piknik z rozdaniem nagród za systematyczny udział w wycieczkach. Były to udane, pełne wesołych godzin spacery , które zostaną w naszej pamięci.
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w naszym projekcie, za piękne zdjęcia i radość z każdego , udanego wyjścia.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy już od września na nowe zwiedzanie i nowe przygody ze Szkolnym Kołem Krajoznawczo Turystycznym.

[galeria]

Ania Klimek i Marzena Gołuńska (21.05.2018)