30 września SKKT rozpoczęło cykl wycieczek "Gdansk- znany i nieznany". Na pierwszy punkt naszych wypraw wybraliśmy ZOO - największy i dynamicznie się rozwijający się ogród zoologiczny w Polsce. Oliwa, dzielnica na terenie której położony jest ogród, jest nam juz znana z poprzednich wycieczek, a maszerując wzdłuż ulicy Jacka Rybińskiego przypominaliśmy sobie najważniejsze informacje. Zwiedzanie  zaczęliśmy od wizyty w mini ZOO, gdzie odbywały się urodziny alpaki Gabrysi. Następnie poruszaliśmy się zgodnie z kierunkiem zwiedzania, przyglądając się szczególnie nowym mieszkańcom - gepardom, lwom i małym elandom. Nieco zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i juz dziś zapraszamy na kolejną wycieczkę, którą planujemy  28 października.

[galeria]

Anna Klimek, Marzena Gołuńska (02.10.2017)

 

25 marca nasze szkolne koło SKKT odwiedziło Gdańskie Stogi. Stogi to jedna z najstarszych dzielnic Gdańska. Zwana kiedyś SIANKI albo HEIBUDY.
Jest położona we wschodniej części miasta na Wyspie Portowej, z letnim kąpieliskiem morskim.
Na początku naszej wyprawy udaliśmy się na miejsce, gdzie znajduje się PUSTY STAW.
Tam przeszliśmy spacerkiem całe jeziorko, gdzie po drodze mijaliśmy ścieżkę zdrowia.
Pusty Staw to leśne jeziorko, bardzo małe, położone między ulicami Nowotną, a Stryjewskiego. Ogólna powierzchnia jeziorka to 7,5 ha. W XVII wieku na zachodnim brzegu jeziora znajdowały się dwór oraz browar należące do rajców gdańskich. Przez pewien czas była tam przystań dla łodzi. Późniejszy właściciel terenu rozbudował leśne kąpielisko, powstał tam Hotel Kuracyjny. Po II wojnie światowej pozostało niezagospodarowane turystycznie. Teraz jest tam piękna trasa turystyczno- rekreacyjna.
Nasza wycieczka potem udała się nad morze. Tam szlakiem fortyfikacji przeszliśmy
5 km. Piękna trasa wśród nadmorskich lasów porastających odcinek Mierzei Wiślanej. To szlak, który oferuje nie tylko krajobraz, przyrodę, las wydmowy i plażę, ale także obiekty o charakterze militarnym. Jest to dawny teren wojskowy.
Idąc pięknym lasem, podziwialiśmy wiele gatunków drzew, roślin i małych zwierząt.
Potem  udaliśmy się do Nadmorskiej kawiarni na pyszny deser.
Już 13 maja zapraszamy na kolejną wyprawę!!!

[galeria]

Marzena Gołuńska i Ania Klimek (11.05.2017)

       4 marca nasza grupa z SKKT udała się do Wrzeszcza. Najpierw pojechaliśmy do Parku w Królewskiej Dolinie. Obszar ten znajduje się przy ulicy Sobieskiego. Stanowi doskonałe miejsce na rodzinne spacery. To wyjątkowe miejsce zachwyciło nas swoją bogatą historią, oraz urokliwymi miejscami. Dolina zyskała majestatyczną nazwę w związku z wizytami koronowanych głów: Jana III Sobieskiego, królowej Marysieńki, oraz Augusta II Mocnego.
       Podczas spaceru zobaczyliśmy dawny Zakład dla Ociemniałych BLINDENHAUS. Obecnie w budynku znajduje się Katedra Mikrobiologii GUM. A w zabytkowym dworze mieści się teraz przedszkole.
       Potem wybraliśmy się na Górę Szubieniczną. Po drodze mijaliśmy Cerkiew Prawosławną. Góra Szubieniczna wznosi się tuż nad kampusem Politechniki Gdańskiej.To zapomniane, bezimienne miejsce było kiedyś jednym z najbardziej ponurych i przerażających miejsc w okolicy. Do dziś znajdują się tam pozostałości grobów ludzi, którzy zginęli w męczeński sposób. Warto przejść się w to miejsce, bo to świadectwo historii. Zresztą widok na miasto z tego miejsca jest przepiękny.
        Wracając z Góry Szubienicznej udaliśmy się do Parku Traugutta, który graniczy z ogrodzeniem Stadionu ,,LECHII”, jest to park o powierzchni 1,3 ha.
       Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się w kierunku Parku Zielonego, który znajduje się przy Akademii Medycznej w Gdańsku. Tam dzieci poćwiczyły sobie na siłowni ,,pod chmurką”, pobawiły się na placu zabaw i porobiły piękne zdjęcia pierwszych oznak wiosny.
        Jak zawsze była to udana, chociaż trochę wyczerpująca wycieczka, nogi bardzo wszystkich bolały…
        Już wkrótce kolejna wycieczka, teraz zwiedzimy Stogi.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

[galeria]

Marzena Gołuńska, Ania Klimek (04.03.2017)