14 grudnia odbyło się nasze świąteczne spotkanie SKKT.
Tym razem w refleksyjnym nastroju wyruszyliśmy najpierw do Kościoła Mariackiego, tam razem z przewodnikiem. Przenieśliśmy się do czasów II Wojny Światowej i dowiedzieliśmy się jak święta obchodzono właśnie wtedy.
Dowiedzieliśmy się także sporo o samym zabytku.
Potem przeszliśmy na Dwór Artusa, spacerkiem ulicą Długą doszliśmy na Targ Węglowy, gdzie właśnie w tym czasie odbywał się Jarmark Świąteczny.
Jarmark to nasza gdańska tradycja, co roku można tam poczuć piękny, wyjątkowy klimat, kupić pamiątki, prezenty, ozdoby choinkowe, można posłuchać kolęd, oraz zjeść coś świątecznego.
Święta kiedyś, a dziś trochę się różnią, ale zawsze można poczuć ich magię.
Na koniec podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.
Wszystkim bardzo dziękujemy za uczestnictwo i jeszcze raz życzymy wszystkiego, co piękne i radosne, dużo optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń tych małych i tych dużych.
Zapraszamy oczywiście na kolejne spotkanie SKKT, tym razem będzie to również piękne miejsce.
Pozdrawiamy świątecznie i do Siego Roku!

[galeria]

Ania Klimek i Marzena Gołuńska (24.12.2019)

18 maja nasza ostatnia w tym roku wycieczka SKKT udała się do Sobieszewa.
Sobieszewo lub tez Wyspa Sobieszewska to cześć Gdańska, dawna wieś rybacko - letniskowa. Leży na zachodzie wyspy nad Martwa Wisła .
Sobieszewo zostało przyłączone do granic administracyjnych miasta w 1973 r.
Nasza wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania świątyni katolickiej. Tam tez zwiedziliśmy cmentarz, na którym znajdował się Pomnik Poległych w I Wojnie Światowej 117 mieszkańców Sobieszewa.
Wjeżdżając do Sobieszewa minęliśmy nowy most, który od 10 listopada 2018r. jest nazwany Mostem Stulecia Niepodległości.
Podczas naszego długiego spaceru szlakiem nadmorskim doszliśmy do zbiornika wody ,,Kazimierz”
Na szczycie obiektu znajduje się taras widokowy z piękna panorama Trójmiasta i okolic, niestety był nieczynny.

[galeria]

Marzena Gołuńska (21.05.2019)

W przedświąteczną sobotę SKKT wybrało się na pierwszy w tym roku wiosenny spacer. Trasa prowadziła wzdłuż Kanału Raduni. Wędrówkę rozpoczęliśmy od Wzgórza św. Wojciecha, gdzie zapoznaliśmy się nie tylko z najważniejszymi wydarzeniami z życia tego polskiego patrona, ale także z topografią naszego regionu. Następnie przemieszczaliśmy w kierunku Oruni, mijając po drodze Lwi Dwór, jeden z największych i najstarszych domów podcieniowych oraz mieszcząc się tuż obok Dwór Ferberów. Przystanęliśmy przy dawnej restauracji „Trzy świńskie głowy”, poznając historię rodziny Ferberów. Spacer zakończyliśmy w stylowej kawiarence „ Kuźnia”, w której oprócz zregenerowania sił przy gorącej czekoladzie, mogliśmy także zobaczyć dom podcieniowy od środka. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejną wyprawę.

[galeria]

Anna Klimek (29.04.2019)