6 marca odbył się w naszej szkole finał całorocznego konkursu wojewódzkiego The Bookers. W konkursie wzięło udział dziewięć szkół z województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowały Iza Grubnicka i Karolina Leszczyńska z klas siódmych.
Oto zwycięzcy:
I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdańsku.
II miejsce zajęli uczniowie z III Społecznej Szkoły Podstawowej STO.
III miejsce zajęli uczniowie z Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej.
Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia w kolejnej edycji.

organizatorzy konkursu
Iwona Balicka, Ewelina Prusisz (13.03.2020)

Mr Nosey nie ma przyjaciół, nikt go nie lubi... Jest bardzo wścibską osóbką, wtyka nos w nieswoje sprawy. Jego ciekawość bardzo denerwuje mieszkańców miasteczka Tiddletown, więc pewnego dnia postanawiają wdrożyć w życie Plan Naprawczy. Oj, nie będzie miło i przyjemnie, biedny Mr Nosey. Zapytajcie uczniów klasy 0B, a powiedzą Wam jak skończyła się ta historia, a tymczasem zapraszam do galerii.

Maria Hasse (06.03.2020)

Mr Slow jest bardzo powolnym jegomościem. Kończy śniadanie w południe, a prezenty świąteczne kończy odpakowywać dopiero w styczniu. Pewnego dnia postanawia znaleźć dla siebie odpowiednią pracę. Próbuje swoich sił jako kierowca taksówki, kierownik pociągu oraz prezentera telewizyjnego. Niestety, nie jest to praca dla niego. Jaki zawód mógłby wykonywać z radością? Zapytajcie uczniów z klasy 0b. Oni wiedzą.
Zapraszam do galerii obrazków do tego opowiadania.

Maria Hasse (21.02.2020)