Dziś na lekcji angielskiego pracowaliśmy z klasyką angielskiej  literatury dla dzieci- seria autorstwa Rogera Hargreaves'a  Mr Men. Bohaterem opowiadania był Mr Happy, który pewnego dnia znalazł w lesie drzwi prowadzące do tajemniczego pomieszczenia, w którym zobaczył kogoś podobnego do siebie, ale jednak nie do końca...

Oto ilustracje wykonane przez zerówkowiczów do tej bajki.

Enjoy!

Maria Hasse (14.10.2019)

Uczniowie klasy 1b i 1a z wielkim zaciekawieniem słuchali bajki czytanej w języku angielskim. Była to historia samotnej małej dziewczynki o imieniu Lou, która bawiąc się furą zabawek, znalazła w ich gąszczu kawałek wełnianej nitki. Z zaciekawieniem zaczęła ciągnąć nić, która plącząc się, okazała się wielkim wełnianym mamutem! Mała Lou przestraszyła się tak wielkiego zwierzęcia, więc uciekała przed nim po całej okolicy. Mamut zaczepił się nitką o pałacową wieżę i zaczął się pruć. Zrobił się malutki, więc teraz Lou była dla niego wielka. Momentem przełomowym było przytulenie się dwóch samotnych istot. Był to początek ich wielkiej przyjaźni. W galerii znajdują się rysunki dzieci, przedstawiające tę historię.

Enjoy!

[gallery]

Maria Hasse (09.10.2019)

In December 2018 our pupils from grade 1 and 2 took part in the second edition of the Christmas Card Contest. They made colourful Christmas Cards and wrote wonderful Christmas Wishes.

The winners are :

1. Bianca Morfopoulos Ia
2. Maja Motylska IIb, Irina Żołnierczuk Ia
3. Maciej Adler IIa, Wiktor Rudnicki Ib, Samuel Wiśniewski Ia

Honourable mention:

Amelia Idzikowska Ia and Weronika Pellowska Ia

Congratulations!

Anna Wyszkowska, Ewa Gliszczyńska-Kurdziel (18.12.2018)